تبلیغات بنری
 انگلیس و کرواسی برای مشخص شدن دومین فینالیست جام جهانی ۲۰۱۸ چهارشنبه شب برابر هم صف آرایی می کنند.شفقنا ورزشی: شاگردان گرث ساوتگیت که برای رسیدن به نیمه نهایی بعد از دوم شدن در گروهی که بلژیک هم در آن حاضر بود، از سد کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی و از سد سوئد در مرحله یک چهارم نهایی گذشته بودند حالا برای رسیدن به فینال باید بر کرواسی غلبه کنند. تیم ملی کرواسی برای رسیدن به فینال، بعد از صدرنشینی در گروهی که با حضور آرژانتین، نیجریه و ایسلند به عنوان گروه مرگ شناخته می شد، ابتدا بر دانمارک…
آنچه سرنوشت دیدار انگلیس – کرواسی را رقم می زند

 انگلیس و کرواسی برای مشخص شدن دومین فینالیست جام جهانی ۲۰۱۸ چهارشنبه شب برابر هم صف آرایی می کنند.

شفقنا ورزشی: شاگردان گرث ساوتگیت که برای رسیدن به نیمه نهایی بعد از دوم شدن در گروهی که بلژیک هم در آن حاضر بود، از سد کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی و از سد سوئد در مرحله یک چهارم نهایی گذشته بودند حالا برای رسیدن به فینال باید بر کرواسی غلبه کنند. تیم ملی کرواسی برای رسیدن به فینال، بعد از صدرنشینی در گروهی که با حضور آرژانتین، نیجریه و ایسلند به عنوان گروه مرگ شناخته می شد، ابتدا بر دانمارک غلبه کرد و در مرحله یک چهارم نهایی هم برابر میزبان مسابقات یعنی روسیه به پیروزی رسید تا حضورش در نیمه نهایی را قطعی کند.

حضور چندین ستاره بزرگ در تیم های انگلیس و کرواسی، باعث شده که بر جذابیت های دیدار این دو تیم افزوده شود؛ ستاره هایی که می توانند سرنوشت این بازی را رقم بزنند.

در ادامه مهمترین تقابل های بین بازیکنان انگلیس و کرواسی در پست های مختلف را بررسی می کنیم:

دژان لوورن در مقابل هری کین

خط دفاعی کرواسی نقطه ضعف این تیم محسوب می شود. جایی که نه دژان لوورن و زوج این مدافع ۲۹ ساله در خط دفاعی یعنی دماگویی ویدا سرعت و توانایی دفاعی زیادی ندارند و پیش از این در لیگ برتر انگلیس هم در تقابل با هری کین دچار مشکل شده اند. هری کین با به ثمر رساندن ۶ گل به عنوان آقای گل فعلی مسابقات در این بازی حاضر می شود و پیش از این نشان داده که از کوچکترین اشتباهات مدافعین می تواند به بهترین نحو استفاده کند. لوورن کار سختی در این بازی برای کنترل کاپیتان سفیدپوشان خواهد داشت.

ایوان راکیتیچ در مقابل جوردن هندرسون

برخلاف خط دفاعی اما در خط میانی کرواسی استعدادهای درخشانی را در اختیار دارد. یکی از این ستاره های خط میانی ایوان راکتیچ است. بازیکن بارسلونا، در این جام البته بیشتر عقب کار کرده و وظایف تدافعی بیشتری بر عهده داشت و بیشتر این لوکا مودریچ بوده که در حملات کروات ها شرکت کرده است. با این وجود، شکل بازی راکیتیچ باعث می شود که این بازیکن نه تنها مهره ای کلیدی در پوشش تدافعی کرواسی در جلوی مدافعین باشد بلکه قدرت بازیسازی این بازی می تواند در حمله هم به کمک تیم دالیچ بیاید. جوردن هندرسون مهره ای در ترکیب تیم انگلیس است که گرث ساوتگیت برای کنترل راکیتیچ و خنثی کردن حرکات این بازیکن کروات روی او حساب می کند و این بازیکن کهنه کار لیورپولی ها یک نبرد سخت با هافبک بارسایی کروات ها خواهد داشت.

لوکا مودریچ در مقابل دله الی

بازیساز رئال مادرید، در این جام جهانی بارها توانایی های بالای خود را به رخ تماشاگران کشیده است. مودریچ چه به عنوان یک بازیکن پا به توپ و چه به عنوان یک رهبر نقشی کلیدی در رسیدن کرواسی به نیمه نهایی داشته است. او نقش های مختلفی در تیم فعلی کرواسی ایفا می کند از پخش کردن توپ از خط میانی تا فشار آوردن به حریف برای عقب نشستن و کمک به مهاجم اصلی تیم یعنی ماریو ماندزوکیچ.

توانایی های دله الی در این زمینه را هم البته نمی توان دست کم گرفت و ستاره جوان انگلیسی ها روش های خاص خود برای کمک به حملات تیمش را دارد. با این وجود، در این بازی این احتمال وجود دارد که بازیکن تاتنهام برای مهار حرکات تهاجمی لوکا مودریچ بیشتر از معمول عقب بنشیند و به کاری تدافعی سه شیر کمک کند. مودریچ در روسیه در اوج آمادگی است و هر اشتباهی برابر او می تواند کشنده باشد.

ماریو ماندزوکیچ در مقابل هری مک گوایر

ماندزوکیچ امید اول کروات ها برای گل زنی به شمار می آید و در این تورنومنت چه به عنوان تک مهاجم و چه به عنوان زوج آندری کراماریچ در خط حمله تیم دالیچ حضور داشته است. توانایی های اصلی این بازیکن به قدرت بدنی بالا و توانایی پیروزی در نبردهای هوایی است. در این شرایط احتمالا انگلیس قوی ترین بازیکن خود در کارهای هوایی یعنی هری مک گوایر را مامور مهار ماندزوکیچ خواهد کرد تا از زدن ضربه های سر توسط مهاجم یوونتوسی کرواسی جلوگیری کند.

کیران تریپیر در مقابل ایوان پریسیچ

تریپیر به عنوان یکی از پدیده های جام جهانی خود را نشان داده است. طرفداران انگلیس او را از هم اکنون بخاطر شباهت هایش با دیوید بکهام مقایسه می کنند. تریپیر با پیشی گرفتن از ستاره هایی مانند کوین دی بروینه و نیمار فعلا در صدر بازیکنانی است که بیشترین موقعیت های گل زنی را برای تیمشان فراهم کرده اند.

در سیستم ۲-۵-۳ ساوتگیت که یک مدافع راست تخصصی دیگر یعنی کایل واکر هم در آن حضور دارد، تریپیر با آزادی عمل بیشتری می تواند در حملات انگلیسی ها شرکت کند و به قدرت خط حمله سفیدپوشان بیافزاید. با این وجود، توانایی های تدافعی تریپیر در بازی برابر کرواسی و در تقابل با ایوان پریسیچ در معرض آزمایش قرار خواهد گرفت. وینگر اینترمیلان در ۱۱ بازی اخیری که در دیدارهای مهم در ترکیب تیم ملی کرواسی قرار گرفته ۵ گل زده به نام خود ثبت کرده و یکی از نقاط قوت کرواسی در کارهای تهاجمی محسوب می شود. سرعت پریسیچ می تواند فضاهای خالی زیادی در تیم انگلیس ایجاد کند و شاگردان ساوتگیت را به دردسر بیاندازد.

دنیل سوباسیچ درمقابل پنالتی زن های انگلیس

اگرچه انگلیس در ضربات پنالتی موفق شد از سد کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی بگذرد اما به نظر می رسد که کرواسی دروازه بان بهتری برای مهار پنالتی ها در چارچوب دروازه خود می بیند.

دنیل سوباسیچ در دو بازی قبل با مهار پنالتی هایی سرنوشت ساز تاثیر پر رنگی در صعود کرواسی تا این مرحله داشته است. دروازه بان موناکو در برابر دانمارک موفق شد که سه پنالتی از دانمارکی ها را مهار کند و در برابر روسیه هم یک بار دیگر چنین کاری انجام داد تا کرواسی در هر دو بازی در ضربات پنالتی پیروز شود و دوباره بعد از جام جهانی ۱۹۹۸ طعم حضور در نیمه نهایی را بچشد. اگرچه سوباسیچ در بازی برابر روسیه دچار مصدومیتی از ناحیه همسترینگ شد اما به نظر نمی رسد این مصدومیت جدی باشد و اگر بازی به ضربات پنالتی بکشد، پنالتی زن های تیم انگلیس باید خود را آماده یک رقابت سخت با سوباسیچ کنند.