تبلیغات بنری
لوکا مودریچ، کاپیتان 32 ساله تیم کرواسی زننده گل بسیار زیبایی در دیدار با آرژانتین بود و برابر نیجریه نیز از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد.دژان لاورن مدافع تیم ملی کرواسی در این خصوص گفت: از آنجا که ما کشور کوچکی هستیم، او توجهات کمتری را نسبت به خود جلب میکند. مودریچ اگر آلمانی یا اسپانیایی بود، توجهات بیشتری را نسبت به خود جلب می کرد و شاید برنده توپ طلا هم می شد.چه امتیازی به مسی و مودریچ می دهید؟ کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در ده سال گذشته عنوان برترین بازیکن جهان را به دست آورده و هر یک 5 بار…
اسامی 8 ستاره فوتبال برای تصاحب توپ طلای 2018

لوکا مودریچ، کاپیتان 32 ساله تیم کرواسی زننده گل بسیار زیبایی در دیدار با آرژانتین بود و برابر نیجریه نیز از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد.


دژان لاورن مدافع تیم ملی کرواسی در این خصوص گفت: از آنجا که ما کشور کوچکی هستیم، او توجهات کمتری را نسبت به خود جلب میکند. مودریچ اگر آلمانی یا اسپانیایی بود، توجهات بیشتری را نسبت به خود جلب می کرد و شاید برنده توپ طلا هم می شد.


چه امتیازی به مسی و مودریچ می دهید؟

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در ده سال گذشته عنوان برترین بازیکن جهان را به دست آورده و هر یک 5 بار آن را برده اند.

 

داور شوکر پس از این که کفش طلای جام جهانی را به دست آورد، در رای گیری برترین بازیکن جهان در سال 98 دوم شد. کرواسی نیز عنوان سومی را در جام جهانی به دست آورد.


ستاره حال حاضر تیم ملی کرواسی یعنی لوکا مودریچ، در سال 2012 از تاتنهام به رئال مادرید پیوست و از آن زمان 4 بار لیگ قهرمانان اروپا، یک لالیگا و یک کوپا دل ری را فتح کرد.

 

لاورن افزود: بازی کردن در کنار لوکا مودریچ یک لذت واقعی است. ما همه دوستداران و طرفداران ورزش فوتبال هستیم و می دانیم مودریچ یک فوتبالیست باورنکردنی است. او اکنون یکی از برترین بازیکنان جهان به شمار می رود.

 

هافبک شماره 10 رئال مادرید فصل گذشته  آمار 89.9% پاس صحیح را ثبت کرد و همچنین 6 پاس گل داد. 84.5 درصد از پاس های او در کرواسی درست بوده و همچنین 2 شوت از 3 شوتش تبدیل به گل شده اند؛ آماری فوق العاده برای کاپیتان تیم سفید و قرمزپوش.

 
رقابت برای توپ طلای 2018

مودریچ به طور متوسط نمره 7.77 را در طول مسابقات جام جهانی گرفته است اما چگونه با دیگران رقابت می کند؟

 

کریستیانو رونالدو (رئال مادرید، پرتغال) - 7.39

پس از شروع نه چندان خوب در ابتدای سال، در 20 بازی اخیر خود برای رئال مادرید، 28 گل به ثمر رساند و 15 گل هم در لیگ قهرمانان اروپا زد. او امسال برای نخستین بار در جام جهانی بیش از یک گل زد. هت تریک برابر اسپانیا با تنها 4 شوت و زدن یک گل به مراکش خلاصه کارنامه کریستیانو است.

 

لیونل مسی (بارسلونا، آرژانتین) - 4.48

او بهترین گلزن لالیگا در فصل گذشته با 34 گل بود و توانست 12 پاس گل نیز بدهد تا بارسلونا قهرمان لیگ اسپانیا شود. در ماه می و بازی با هائیتی هت تریک کرد اما 11 شوت ناکام در بازی با ایسلند که شامل یک پنالتی بود و تنها یک شوت در دیدار مقابل کرواسی زد.

 
 

نیمار (پاری سن ژرمن، برزیل) - 4.38

پیش از مصدومیت در فوریه رکوردی ویژه از خود به ثبت رساند و توانست در 30 بازی 28 گل بزند. در دو جام جهانی گلزنی کرده اما 4 شوت ناکام برابر سوئیس داشت و پیش از گلزنی در وقت اضافی مقابل کاستاریکا، عملکرد خیلی خوبی نداشت.


 

محمد صلاح (لیورپول، مصر) - 6.29

کفش طلای لیگ جزیره را با به ثمر رساندن 44 گل به دست آورد و لیورپول را در راه رسیدن به فینال لیگ قهرمانان یاری رساند. او اولین بازی مصر در جام جهانی را از دست داد و ناآمادگی اش مشخص بود. اما در جدال با روسیه به میدان رفت و یک پنالتی را تبدیل به گل کرد.

 
 

هری کین (تاتنهام، انگلستان) - 7.09

هری کین یکی از پربارترین فصول خود را سپری می کند. پیش از حضور در جام جهانی به عنوان کاپیتان 41 گل برای تاتنهام به ثمر رساند تا آماری فوق العاده به ثبت برساند. قبل از این که برابر پاناما هت تریک کند، هر دو گل انگلیس مقابل پاناما را به ثمر رساند و در 9 بازی اخیر، 13 گل به ثمر رسانده است.

 

 

تونی کروس (رئال مادرید، آلمان) - 5.89

هافبک تیم رئال مادرید، 5 گل و 7 پاس گل در فصل گذشته لالیگا ثبت کرد. او عملکرد بسیار خوبی داشت و در لیگ با 93.1 درصد پاس صحیح، دومین بازیکن برتر از این لحاظ لقب گرفت. این آمار در لیگ قهرمانان اروپا به 93.9 درصد افزایش یافت.

کروس در جام جهانی 93.2 درصد پاس صحیح داشته و البته یکی از پاس های اشتباهش در بازی با سوئد، تبدیل به گل زردپوشان شد. اما او در آخرین دقایق بازی و با ضربه ایستگاهی دیدنی تعهد خود را نشان داد و یک برد دراماتیک را برای ژرمن ها به ارمغان آورد.

 


ایسکو (رئال مادرید، اسپانیا) - 7.42

هافبک هجومی لاروخا در لالیگا 7 پاس گل ارسال کرد و 7 گل به ثمر رساند. او در عملکرد ماتادورها تاثیر مثبت داشته و برابر پرتغال 94.7 درصد و مقابل ایران 92.4 درصد پاس صحیح به هم تیمی ها داد. ورزش سه