تبلیغات بنری
حالوا : به نقل از مطالعات کارشناسان بیمارستان دانشگاه اشلسویگ-هولشتاین (آلمان) بستن سفت کراوات خطر ابتلا به فشار خون بالا و کاهش اکسیژن رسانی به مغز را افزایش می دهد.بر اساس این مطالعه، 30 مرد مورد تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قرار گرفتند. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. در گروه اول از داوطلبان خواسته شد که کروات را سفت ببند. از گروه دوم خواسته شد تا کروات را به گردن خود نبندند.  جریان خون مغز در افرادی که کراوات داشتند به طور متوسط ​​7.5 درصد در مقایسه با گروه اول بیشتر بود.به گفته محققان،…
بستن کروات برای مردان خطرناک است؟

حالوا : به نقل از مطالعات کارشناسان بیمارستان دانشگاه اشلسویگ-هولشتاین (آلمان) بستن سفت کراوات خطر ابتلا به فشار خون بالا و کاهش اکسیژن رسانی به مغز را افزایش می دهد.

بر اساس این مطالعه، 30 مرد مورد تصویربرداری رزونانس مغناطیسی قرار گرفتند. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. در گروه اول از داوطلبان خواسته شد که کروات را سفت ببند. از گروه دوم خواسته شد تا کروات را به گردن خود نبندند. 

جریان خون مغز در افرادی که کراوات داشتند به طور متوسط ​​7.5 درصد در مقایسه با گروه اول بیشتر بود.

به گفته محققان، افرادی که دارای فشار خون طبیعی هستند به احتمال زیاد با بستن کروات دچار مشکل نمی شوند. با این حال، در افراد سیگاری، افراد مسن و بیماران مبتلا به فشار خون بالا، ارتباط احتمال تشدید فشار خون بالا و همچنین سردرد، سرگیجه و حالت تهوع همراه با عدم اکسیژن رسانی کافی به مغز به وجود می آید.