تبلیغات بنری
یورونیوز : حمله پهپاد حاوی مواد منفجره که روز شنبه نیکلاس مادورو،‌ رئیس جمهوری ونزوئلا را در جریان یک سخنرانی هدف قرار داد ناکام ماند. آقای مادورو که در مراسم رژه نظامی در کاراکاس پایتخت این کشور سخن می‌گفت در جریان این انفجار آسیبی ندید و مأموران امنیتی بلافاصله با سپرهای ضدگلوله دور وی حلقه زدند. در بخشی از سخنرانی ناگهان صدای تلویزیون قطع شد و آقای مادورو و همراهان وی شگفت‌زده به بالای سر خود خیره شدند پس از شنیده شدن صدای انفجار، سربازان حاضر در برابر جایگاه به اطراف متواری شدند.…
یادگار هوگو چاوز«نیکلاس مادورو» از ترور جان سالم به در برد

یورونیوز : حمله پهپاد حاوی مواد منفجره که روز شنبه نیکلاس مادورو،‌ رئیس جمهوری ونزوئلا را در جریان یک سخنرانی هدف قرار داد ناکام ماند.

آقای مادورو که در مراسم رژه نظامی در کاراکاس پایتخت این کشور سخن می‌گفت در جریان این انفجار آسیبی ندید و مأموران امنیتی بلافاصله با سپرهای ضدگلوله دور وی حلقه زدند.

در بخشی از سخنرانی ناگهان صدای تلویزیون قطع شد و آقای مادورو و همراهان وی شگفت‌زده به بالای سر خود خیره شدند پس از شنیده شدن صدای انفجار، سربازان حاضر در برابر جایگاه به اطراف متواری شدند.

 

خورخه رودریگوئز، وزیر اطلاعات ونزوئلا اعلام کرد هفت تن از اعضای گارد ملی این کشور در جریان حمله زخمی شده‌اند.

نیکلاس مادورو اندکی بعد اعلام کرد همه چیز به این اشاره دارد که این حمله از سوی راست‌گرایانی که با کلمبیا و ایالت فلوریدا در آمریکا در ارتباطند برنامه‌ریزی شده است. وی افزود:‌ «این تلاش برای کشتن من بود و آنها قصد داشتن مرا ترور کنند.»

فلوریدای آمریکا بسیاری از پناهندگان مخالف دولت ونزوئلا را در خود جای داده است.

گروه موسوم به «جنبش ملی سربازان تی‌شرت‌پوش» مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. این گروه در پیامی که بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده مدعی شده است که بنا داشته دو پهپاد را برای این منظور به پرواز دربیاورد اما تک‌تیرانداز‌ها یکی از پهپادها را ساقط کرده‌اند.

این گروه که مدعی است در سال ۲۰۱۴ تشکیل شده اعلام کرد: «ما نشان دادیم که آنها آسیب‌پذیرند. گرچه امروز موفق نبودیم اما فقط دیر و زود دارد.»

گرچه آقای مادورو کلمبیا و خوان مانوئل سانتوز، رئیس جمهور این کشور را مستقیما پشتیبان این حمله خوانده اما مقامات کلمبیا این اتهام را بی‌اساس دانسته‌اند.