تبلیغات بنری
 جهانبخش با حضور در تسنیم: به برایتونی‌ها گفتم بازیکن بهتری می‌شوم و برمی‌گردم/صحبت‌ها درباره مبلغ قراردادم خنده‌دار بود/پیام رهبری به ما دلگرمی می‌دهدعلیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی فوتبال کشورمان با حضور در خبرگزاری تسنیم پاسخگوی سؤالات متعددی بود. در روزهای پرنوسان فوتبال ایران و در روزهای پرهیاهویی که شاید خبرهای خوش کمتر شنیده می‌شود، پیوستن علیرضا جهانبخش به تیم برایتون انگلیس، خبری خوشحال‌کننده بود. ستاره فوتبال ایران که با پیوستن به این تیم انگلیسی…
علیرضا جهانبخش: صحبت‌ها درباره مبلغ قراردادم خنده‌دار بود

 جهانبخش با حضور در تسنیم: به برایتونی‌ها گفتم بازیکن بهتری می‌شوم و برمی‌گردم/صحبت‌ها درباره مبلغ قراردادم خنده‌دار بود/پیام رهبری به ما دلگرمی می‌دهد
علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی فوتبال کشورمان با حضور در خبرگزاری تسنیم پاسخگوی سؤالات متعددی بود.

در روزهای پرنوسان فوتبال ایران و در روزهای پرهیاهویی که شاید خبرهای خوش کمتر شنیده می‌شود، پیوستن علیرضا جهانبخش به تیم برایتون انگلیس، خبری خوشحال‌کننده بود. ستاره فوتبال ایران که با پیوستن به این تیم انگلیسی به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد و حالا پس از آقای گلی او در لیگ هلند، همه منتظر درخشش این بازیکن در فوتبال انگلیس هستند.

علیرضا جهانبخش که بعد از جام جهانی 2018 و پیش از سفر به انگلیس برای عقد قرارداد با برایتون، میهمان تسنیم بود، در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره تیم ملی و جام جهانی، آقایی گلی‌اش در فوتبال هلند، توقعاتی که از تیم ملی برای قهرمانی در جام ملت‌ها وجود دارد و... صحبت کرد. این گفت‌وگو پس از سفر جهانبخش به انگلیس و رسمی شدن حضور او در برایتون تکمیل شد.

تسنیم: یک فصل سخت، اما شیرین که به جام جهانی 2018  روسیه منتهی شد با آقای گلی برای تو به پایان رسید. پنج فصل حضور در فوتبال هلند به پایان رسید تا بالاخره تیم جدیدت را انتخاب کنی. دوست داریم مسیری که برای رسیدن به امروز طی کردی را برای‌مان بگویی.

خدا را شکر می‌کنم پس از دو سال اولی که در فوتبال هلند و در تیم NEC نایمخن داشتم، توانستم در مسیر درستی قدم بردارم. برای خودم خیلی مهم بود که بتوانم در مسیر خوبی قرار بگیرم و سه سال پیش که می‌خواستم از نایمخن جدا شوم، به برایتون آمدم که آن زمان این تیم در چمپیونشیپ بود. از باشگاه و امکاناتش بازدید کردم و همان زمان می‌دانستم که برایتون امکانات خوبی دارد، نگاه‌شان رو به جلوست، هدف‌های بزرگ دارند و می‌دانستم انتخابی که می‌کنم، می‌تواند برایم بسیار مهم باشد. با این حال سه سال پیش احساس کردم برای حضور در برایتون زمانی مناسب نیست و نیاز دارم بازهم در فوتبال هلند بمانم، چون فوتبال هلند به بازیکنان جوان بیشتر کمک می‌کند و من هم آن زمان 21 ساله بودم. احساس کردم رفتنم به انگلیس در 21 سالگی زود است و به همین دلیل به AZ آلکمار رفتم که در هلند اسم و آوازه دارد. ابتدا سخت بود که در یک تیم بزرگ مثل AZ جا بیفتم. رفته رفته شرایطم بهتر شد، فصل اول خودم را جا انداختم، فصل دوم شرایطم بهتر شد و فصل سوم هم فصلی بود که هیچ وقت در زندگی فوتبالی‌ام آن را فراموش نمی‌کنم.

حضور در آلکمار قدمی بود که همیشه به آن فکر می‌کردم و به من کمک زیادی کرد. هم من به این تیم کمک کردم و هم آنها به من خیلی کمک کردند که به پله‌های بالاتر برسم و خدا را شکر این اتفاق افتاد و سه سال خوب برایم رقم خورد. آلکمار نه فقط از نظر فوتبالی، بلکه از همه نظر به من کمک کرد. از نظر انسانی کمک کرد تا شخصیت بهتری باشم و بازیکنانی که آنجا بودند، تأثیرگذاری‌شان و همه چیز در هلند نقطه بسیار روشنی از دوران فوتبالی من بود که در آلکمار به خوبی تمام شد. خوشبختانه عنوان‌های مختلفی هم به دست آوردم و به قولی در فوتبال هلند مهر بسیار قشنگی از من به جا ماند و از طرفی فوتبال هلند و AZ اثرگذاری بسیار مثبتی روی من داشتند.

تسنیم: به این اشاره کردی که سه سال پیش هم می‌توانستی به برایتون بروی، اما راهی آلکمار شدی و حالا به عنوان آقای گل فوتبال هلند به لیگ برتر انگلیس رفته‌ای. این مسئله چقدر اعتمادبه‌نفس تو را بیشتر می‌کند و انگیزه می‌دهد که بیشتر بدرخشی؟

اینکه فوتبال هلند چقدر می‌تواند روی فوتبال بازیکنان تاثیرگذار باشد، بدیهی است و نیاز به صحبت ندارد. برای خودم هم اتفاق خوب و مثبتی بود که توانستم در هلند خودم را بازیکن و انسان بهتری کنم. همیشه تلاش کردم، قدم‌هایم را آهسته، اما پیوسته بردارم و برای انتخاب‌هایم مشورت زیادی بگیرم. همان کاری که برای انتخاب آلکمار کردم و می‌دانستم شرایط خوبی است، این بار برای انتخاب برایتون انجام دادم. البته من همان سه سال پیش به برایتونی‌ها گفتم حس خوبی به باشگاه شما دارم، اما شاید الان زمان مناسبی نیست و به مزاح به آنها گفتم می‌روم، خودم را بازیکن بهتری می‌کنم و شما هم لیگ برتری می‌شوید، آن وقت برمی‌گردم.

تسنیم: پس همانی شد که به برایتونی‌ها گفته بودی، هم تو بازیکن بهتری شدی و هم آنها لیگ برتری شدند و حالا با این باشگاه قرارداد بستی. البته در حالی که از لسترسیتی هم پیشنهاد خیلی خوبی داشتی، چه شد که برایتون را انتخاب کردی؟

بله، اتفاقات همان شد و خدا را شکر که همه چیز رو به جلو و مثبت بود. با این حال انتخاب از بین برایتون و لسترسیتی خیلی سختی بود. برای این انتخاب خیلی چیزها را کنار هم گذاشتم تا ببینم برای آینده فوتبالی‌ام کدام انتخاب بهتر است. از حس خوبم درباره برایتون صحبت کردم و بدیهی بود که به این باشگاه حس خوب داشته باشم. حتی دوستان نزدیکم از علاقه‌ام به این باشگاه می‌دانستند، اما باید زمان مناسب پیش می‌آمد تا به این تیم بروم. باشگاه‌های زیادی داخل و خارج هلند بودند که پیشنهاد داده بودند، اما با توجه به شرایطی که باشگاه برای انتقالم گذاشته بود، شاید مسیر برای هر باشگاهی فراهم نبود. خودم هم دوست نداشتم لیست پیشنهادها زیاد شلوغ باشد و از بین آنها پیشنهادها را گلچین کردم  که در نهایت به این دو باشگاه ختم شد و انتخاب سختی هم بود. مشورت‌هایی که گرفتم خیلی به انتخابم کمک کرد.

با پدر و مادرم، آقای هاشمی‌مقدم، کارلوس کی‌روش، مهدی مهدوی‌کیا و همه کسانی که در انتخاب‌های قبلی‌ام تأثیرگذار بودند مشورت کردم و مشورت‌ها به سمت برایتون سنگینی می‌کرد. شرایطی که برایتونی‌ها از من می‌خواستند، شرایط باشگاه و همه چیز در اینجا مساعدتر بود. جالب است که برخی نوشتند من در آپشن قرارداد و میزان پاداش با لستر به توافق نرسیدم، در حالی که پیشنهاد مالی لستر خیلی بهتر از برایتون بود. چیزی که برای خودم اهمیت داشت، این بود که برایتونی‌ها نشان دادند که علاقه زیادی به جذب من دارند و برای آن تمام تلاش خود را انجام دادند. احترام گذاشتن‌ها، شرایطی که گذاشتند تا من را در اختیار بگیرند و... همه برایم ارزشمند بود. من سه سال پیش هم نزدیک بود که با برایتون قرارداد امضا کنم، اما تصمیم دیگری گرفتم و این بار از نظر اخلاقی، حرفه‌ای‌گری، نظر خودم این بود که از بین دو پیشنهاد دست به نقدی که داشتم، برایتون را انتخاب کنم.