تبلیغات بنری
یورونیوز : در بازی میان برزیل و مکزیک که روز دوشنبه یازدهم تیرماه در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام جهانی روسیه برگزار شد تیم ملی برزیل موفق شد با نتیجه دو بر صفر بر تیم ملی مکزیک پیروز شود. گل اول را نیمار با پاس ویلیانز در دقیقه ۵۱ بازی برای برزیل به ثمر رساند و گل دوم برزیل را هم فیرمینو بازیکن شماره ۲۰ این تیم در دقیقه ۸۷ به ثمر رساند تا صعود زردپوشان قطعی شود. نیمار که به نظر می‌رسید در این بازی شتاب و توان اصلی خود را باز یافته بود به عنوان «مرد برتر» میدان معرفی شد و صاحب…
صعود برزیل با گل  نیمار از یک هشتم نهایی جام جهانی

یورونیوز : در بازی میان برزیل و مکزیک که روز دوشنبه یازدهم تیرماه در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام جهانی روسیه برگزار شد تیم ملی برزیل موفق شد با نتیجه دو بر صفر بر تیم ملی مکزیک پیروز شود.

گل اول را نیمار با پاس ویلیانز در دقیقه ۵۱ بازی برای برزیل به ثمر رساند و گل دوم برزیل را هم فیرمینو بازیکن شماره ۲۰ این تیم در دقیقه ۸۷ به ثمر رساند تا صعود زردپوشان قطعی شود.

نیمار که به نظر می‌رسید در این بازی شتاب و توان اصلی خود را باز یافته بود به عنوان «مرد برتر» میدان معرفی شد و صاحب ششمین گل ملی خود در مسابقات نهایی جام جهانی نیز شد. این ۵۷ امین گل این ستاره برزیلی در مجموع ۸۹ بازی اوست.

گرچه درصد مالکیت توپ برای این دو کشور همسایه بسیار نزدیک بود و مکزیکی‌ها بخصوص در ۲۵ دقیقه نخست بازی زیبا و تهاجمی‌ از خود به نمایش گذاشتند اما بازی برتر برزیلی‌ها، که تقریبا دو برابر مکزیک به سوی دروازه حریف شوت کردند، سرانجام آنها را راهی مرحله بعد کرد.

 

بازی برزیل و مکزیک جام جهانی 2018

 

دو بازیکن از هر دو تیم کارت زرد دریافت کردند و در لحظات نزدیک به پایان بازی نیز به نظر رسید که نیمار دچار مصدومیت جدی شده است اما سرانجام او جا برخاست و توانست به بازی ادامه بدهد و بازی تا دقایق پایانی همچنان جذاب باقی ماند.

به این ترتیب سبزپوشان مکزیک با جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خداحافظی می‌کنند و برزیلی‌ها در دیدار بعدی خود به مصاف یکی از دو تیم بلژیک یا ژاپن خواهند رفت.