تبلیغات بنری
جام جم آنلاین: موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو گزارش نشده است، از مردم خواسته شده توصیه های بهداشتی را در این زمینه جدی بگیرند. آمار دقیقی از مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد.اقدامات خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده است، کی از مهمترین اقداماتی که در این زمینه می تواند انجام شود، تشدید نظارت های بهداشتی در کشتارگاه ها است.رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۴۵۰ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان تهران با نظارت دامپزشکی…
علایم و نشانه های تب کریمه

جام جم آنلاین: موردی از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو گزارش نشده است، از مردم خواسته شده توصیه های بهداشتی را در این زمینه جدی بگیرند.

 آمار دقیقی از مبتلایان به تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد.

اقدامات خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده است، کی از مهمترین اقداماتی که در این زمینه می تواند انجام شود، تشدید نظارت های بهداشتی در کشتارگاه ها است.

رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۴۵۰ هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان تهران با نظارت دامپزشکی کشتار و با رعایت شرایط پیش سرد (۲۴ ساعت نگهداری در پیش سرد) لاشه آنها به بازار عرضه شده است.

برایی نژاد با بیان اینکه سمپاشی علیه کنه ها نیز می تواند از شیوع بیماری تب کریمه جلوگیری کند، اضافه کرد: تاکنون در استان تهران ۶۰۰ هزار متر مربع فضای دامداری سمپاشی شده ضمن اینکه ۱۲۵ هزار راس دام سنگین علیه کنه مورد سمپاشی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این صاحبان دامداری ها نیز خود اقدام به سمپاشی علیه کنه ها می کنند.

رئیس اداره کل دامپزشکی استان تهران با تاکید بر اینکه فصل گرما هنوز ادامه دارد و احتمال طغیان جمعیت کنه ها هست، گفت: به همین دلیل به شهروندان توصیه می کنیم از خرید گوشت از مراکز غیرمجاز و همچنین کشتار غیرمجاز دام جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد: همچنین به مردم توصیه اکید می شود از خریدن جگر از مراکز غیرمجاز خودداری کنند همچنین جگر باید به صورت کاملا پخته مصرف شود و مصرف خام یا نیمه پخته آن می تواند خطرآفرین باشد.

برایی نژاد افزود: ما با همکاری شهرداری تهران ۳ مرکز قربانگاه دام را در مناطق ۴، ۱۵ و ۱۸ استان راه اندازی کرده ایم که مردم می توانند دام مورد نیاز جهت نذورات شان را از این مراکز تهیه و همانجا تحت نظارت بهداشتی ذبح کنند.