تبلیغات بنری
قدرت نظامی چین در رهگیری جنگنده های f-22 ارتش امریکا   تسنیم : رسانه‌های دولتی چین می‌گویند که ارتش این کشور قادر به رهگیری جنگنده‌های اف-22 آمریکایی بر فراز دریای چین شده‌اند. نشریه آمریکایی نشنال‌اینترست در مطلبی با اشاره به مسئله نوشته است که در شرایط کنونی نمی‌توان این ادعا را به راحتی ادعا کرد، زیرا چیزی فرای دنیای امکان‌پذیر نیست. در مطلب نشنال‌اینترست آمده است: در واقع، احتمال خیلی زیادی دارد که چین بتواند جنگنده‌های اف-22 را رهگیری کند. رادارگریز‌بودن…
قدرت نظامی چین در رهگیری جنگنده های f-22 ارتش امریکا

قدرت نظامی چین در رهگیری جنگنده های f-22 ارتش امریکا

 

تسنیم : رسانه‌های دولتی چین می‌گویند که ارتش این کشور قادر به رهگیری جنگنده‌های اف-22 آمریکایی بر فراز دریای چین شده‌اند.

نشریه آمریکایی نشنال‌اینترست در مطلبی با اشاره به مسئله نوشته است که در شرایط کنونی نمی‌توان این ادعا را به راحتی ادعا کرد، زیرا چیزی فرای دنیای امکان‌پذیر نیست. در مطلب نشنال‌اینترست آمده است: در واقع، احتمال خیلی زیادی دارد که چین بتواند جنگنده‌های اف-22 را رهگیری کند. رادارگریز‌بودن در نهایت موجب مشاهده‌ناپذیری نمی‌شود. فناوری رادارگریزی تنها تشخص و رهگیری را به تأخیر می‌اندازد.

در وهله اول، اگر یک جنگنده اف-22 مخزن‌های خارجی سوخت را حمل می‌کند، - که اغلب طی مأموریت‌های گشت‌زنی رُخ می‌دهد - یک ویژگی رادارگریزی نیست. علاوه بر آن وجود لنزهای لونبرگ روی بدنه هواپیما که اغلب در مواقع غیرجنگی به کار برده می‌شوند، سطح مقطع راداری جنگنده را افزایش می‌دهند.

با این حال، و برخلاف باور عمومی، حتی جنگنده‌های اف-22 که برای شرایط جنگی مهیای عملیات شده‌اند نیز برای رادارهای دشمن غیرقابل‌مشاهده نیستند.