تبلیغات بنری
حالوا به نقل از PNAS : خرده نان های متعلق به 14 هزار سال پیش در اردن پیدا شده اند.باستان شناسان خرده نان های متعلق به 14 هزار سال پیش را در اردن پیدا کرده اند.این خرد نان ها به عنوان اولین شواهد مستقیم مبنی بر این است که انسان ها پختن نان را قبل از یادگیری چگونگی شخم زدن و کاشتن بذر شروع کرده اند.گفتنی است این محوطه تاریخی که این خرده های نان در آن کشف شده است،در شمال شرقی کشور اردن قرار دارد. در این مطالعات، باستان‌شناسان موفق شدند بقایای گونه‌های وحشی متعددی از غلات را کشف و آنالیز کنند…
قدیمی ترین نان جهان کشف شد + عکس محل کشف
حالوا به نقل از PNAS : خرده نان های متعلق به 14 هزار سال پیش در اردن پیدا شده اند.

باستان شناسان خرده نان های متعلق به 14 هزار سال پیش را در اردن پیدا کرده اند.این خرد نان ها به عنوان اولین شواهد مستقیم مبنی بر این است که انسان ها پختن نان را قبل از یادگیری چگونگی شخم زدن و کاشتن بذر شروع کرده اند.

گفتنی است این محوطه تاریخی که این خرده های نان در آن کشف شده است،در شمال شرقی کشور اردن قرار دارد. در این مطالعات، باستان‌شناسان موفق شدند بقایای گونه‌های وحشی متعددی از غلات را کشف و آنالیز کنند که می‌توان آن‌ها را اجداد گیاهان و غلات بومی و اهلی‌شده امروزی دانست.
 

محل کشف قدیمی ترین نان جهان
ماده اولیه این نان مسطح که احتمالا تخمیر نشده بود از دانه‌هایی مانند جو، گندم و مخلوطی از برگ‌های نیزار ساخته شده و در یک تنور سنگی پخته شد. قدمت این نان، نشان می‌دهد که احتمالا همزمان با تمدن ناتوفیان در خاورمیانه پخته شده است.