تبلیغات بنری
روزنامه اعتماد: طبق آماري كه سازمان ملل متحد ارايه داده است حدود 6/1ميليون ونزوئلايي از زمان شروع بحران اقتصادي در اين كشور كه به سال 2015 بازمي‌گردد، آواره شده‌اند. طبق اين آمار بيش از 3/2 ميليون ونزوئلايي در حال حاضر خارج از كشور خود زندگي مي‌كنند، اما برخي منابع ديگر اين رقم را بسيار بالاتر مي‌دانند. مركز تحقيقات مركزي دانشگاه ونزوئلا عنوان كرده است كه طبق برآوردها 8/3 ميليون نفر پس از انقلاب بوليواري هوگوچاوز در سال 1998 از كشور خارج شده‌اند. توماس پائز جامعه‌شناس…
ميزان مهاجرت ونزوئلايي‌ها چقدر است؟

روزنامه اعتماد:

طبق آماري كه سازمان ملل متحد ارايه داده است حدود 6/1ميليون ونزوئلايي از زمان شروع بحران اقتصادي در اين كشور كه به سال 2015 بازمي‌گردد، آواره شده‌اند. طبق اين آمار بيش از 3/2 ميليون ونزوئلايي در حال حاضر خارج از كشور خود زندگي مي‌كنند، اما برخي منابع ديگر اين رقم را بسيار بالاتر مي‌دانند. مركز تحقيقات مركزي دانشگاه ونزوئلا عنوان كرده است كه طبق برآوردها 8/3 ميليون نفر پس از انقلاب بوليواري هوگوچاوز در سال 1998 از كشور خارج شده‌اند.


توماس پائز جامعه‌شناس ونزوئلايي در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه مي‌گويد، بين 10 تا 12 درصد ونزوئلايي‌ها در حال حاضر در بيش از 90 كشور خارجي زندگي مي‌كنند. به‌طور سنتي اكثريت آنها در كلمبيا، ايالات متحده و اسپانيا هستند. اما از سال 2015 «پرو» تبديل به بزرگ‌ترين منطقه مهاجرپذير از سمت ونزوئلا بوده است و در طول اين سال‌ها نرخ مهاجرت از ونزوئلا به پرو 150 درصد افزايش داشته است.


مردم براي رسيدن به محلي ديگر جز ونزوئلا مسيري سخت را مي‌پيمايند. بسياري خود را به اردوگاه‌هاي موقت مي‌رسانند تا جاي خوابي پيدا كنند يا در خيابان‌ها زندگي مي‌كنند تا كمك‌هاي مالي، غذايي دريافت كنند. برخي از آنها نيز سر چهارراه‌ها مي‌ايستند و با پاك كردن شيشه ماشين‌ها سعي مي‌كنند گذران عمر كنند.

 


برچسب ها : , ,