تبلیغات بنری
پلاتس‌ / روزنامه جهان صنعت : در حالی که واشنگتن همچنان سیگنال‌های ضد و نقیضی در مورد امکان معافیت مشتریان نفتی ایران از تحریم‌ها ارسال می‌کند، پالایشگاه‌های ژاپنی احتمالا در ماه آگوست بارگیری محموله‌های نفتی از ایران را متوقف خواهند کرد و در نتیجه خرید نفت ژاپن از ایران در ماه بعدی به حداقل خواهد رسید. منابع آگاه گفتند‌ تعدادی از پالایشگاه‌های ژاپنی که به صورت معمول از ایران نفت وارد می‌کنند، برنامه‌ای برای بارگیری نفت از ایران در ماه آگوست ندارند.…
ژاپن از ماه آینده واردات نفت از ایران را متوقف خواهد کرد

پلاتس‌ / روزنامه جهان صنعت : در حالی که واشنگتن همچنان سیگنال‌های ضد و نقیضی در مورد امکان معافیت مشتریان نفتی ایران از تحریم‌ها ارسال می‌کند، پالایشگاه‌های ژاپنی احتمالا در ماه آگوست بارگیری محموله‌های نفتی از ایران را متوقف خواهند کرد و در نتیجه خرید نفت ژاپن از ایران در ماه بعدی به حداقل خواهد رسید.


منابع آگاه گفتند‌ تعدادی از پالایشگاه‌های ژاپنی که به صورت معمول از ایران نفت وارد می‌کنند، برنامه‌ای برای بارگیری نفت از ایران در ماه آگوست ندارند.


این منابع افزودند‌ عدم وجود بارگیری‌های برنامه‌ریزی‌شده در ماه آگوست بدان معناست که ژاپن احتمالا در این ماه تنها چند تک‌محموله نفتی که در ماه ژوئیه بارگیری شده‌اند از ایران تحویل خواهد گرفت.


به گفته این منابع، دو سوپرتانکر حامل نفت ایران، که هر دو در اوایل ماه ژوئیه بارگیری شده‌اند هم‌اکنون در راه بنادر ژاپن هستند و قرار است اواخر ماه ژوئیه به مقصد برسند. اما یکی از این سوپرتانکرها ممکن است در ماه آگوست بار خود را تخلیه کند.


واردات نفت ژاپن از ایران به این دلیل در حال کاهش است که حداقل چند شرکت کشتیرانی ژاپنی به دلیل تحریم‌های دولت آمریکا تصمیم گرفته‌اند هیچ محموله نفتی ایران را که در ماه آگوست یا پس از آن بارگیری خواهد شد نپذیرند.یک خریدار‌ ژاپنی نفت ایران در این باره گفت: «ما (در مورد خرید نفت از ایران) موضع بی‌طرفی داریم... اگر شرکت‌های کشتیرانی (نفت ایران را) بارگیری نکنند، ما هم از این کشور واردات نخواهیم داشت.