تبلیغات بنری
بیماری هایی که در اثر «بی خوابی» ایجاد میشود

 رییس مرکز تحقیقات اختلالات خواب ضمن تشریح بیماری‌ها و اختلالات خواب، در عین حال وقفه تنفسی را از شایع‌ترین و خطرناک‌ترین بیماری‌های خواب عنوان کرد؛ بیماری که مهم‌ترین نشانه آن خروپف است.

ادامه مطلب
نحوه درمان «عفونت واژن زنان» با «حبه سیر» (آموزش تصویری)

عفونت واژن یا واژنیت، بیماری است که تمام زنان در طول زندگی خود دست کم چند بار آن را تجربه می‌کنند. این عفونت در سنین باروری یعنی از سن بلوغ تا یائسگی شایع‌تر است؛ در حالی که پوشش سطحی سیستم تناسلی کودکان خردسال و خانم‌های یائسه به‌صورتی است که میکروب‌ها نمی‌توانند درآن بخوبی رشد کنند.

سندروم آسپرگر چیست ؛ علائم و نشانه‌ها و راههای درمان

سندروم آسپرگر از جمله اختلالاتی است که بر اساس تحقیقات محققین، از هر ۲۰۰۰ کودک در جهان، ۵ نفر از آنان به این بیماری دچار می گردند. هم چنین می توان با شناخت و درمان به موقع از شدت یافتن این اختلال جلوگیری نمود.

ادامه مطلب
علایم و نشانه های مهم لکنت زبان در کوکان ؛ راههای درمان

لکنت زبان میتواند بین ١٨ تا ٢۴ ماهگی شروع شود اما این امکان وجود دارد که کودکان کمی دیرترى در حدود سه سال و نیمگی به مدت کوتاهی لکنت زبان را تجربه کنند. با علایم و نشانه های مهم لکنت زبان در کودکان بیشتر اشنا شویم

ادامه مطلب
دلایل حساسیت فصلی در کودکان؛ راههای درمان آن

حساسیت فصلی در کودکان، عارضه‌ای است که در آن دستگاه ایمنی بدن به طرز نامناسبی نسبت به یک ماده آلرژن واکنش نشان می‌دهد. نتیجه این عارضه، یک واکنش حساسیتی است که ممکن است گستره وسیعی از نشانه‌ها را پدید آورد. معمولا با افزایش سن کودکان، نشانه‌های این حساسیت نیز از بین می‌رود.

ادامه مطلب
راههای درمان زگیل و میخچه در خانه به نیاز به دکتر

زگیل و میخچه ممکن است در طول زندگی هرکس یکبار ظاهر شود و فرد را دچار مشکل راه رفتن و درد کند . از این رو درمان این بیماری نه چندان سخت کار دشوار نیست. و در موارد نادر نیاز به مراجعه به پزشک هست.